Alçıpan Duvar Sistemi

Alçıpan, iki bölümün ortasında alçı olup standart ya da özel ebatlarda üretilen plaka formlardır. Dış kısımları bitmiş olan yapıların içlerinde yerden duvara kadar her yerde kullanılabilir. Daha çok asma tavan, kuru yer döşemeleri, kuru sıva ya da bölme duvar uygulamaları yapılmaktadır.

PH değeri insanınkiyle aynı olan alçıpan bakteri üretmediği gibi tek bir kaplama ile uygulanan alçıpan duvar dahi oldukça dayanıklıdır ve yangına uzun süre etki gösterir. Aynı zamanda esnek olduğu için deprem gibi durumlarda patlama ve dağılma etkisi göstermez ve hafif olduğu için de depremden etkilenme özelliği yine azdır.

En güzel özelliklerinden biri de mükemmel bir şekilde ısı ve ses yalıtımı sağlayabiliyor olmasıdır. Bulunduğu ortamın nem değerlerini ihtiyaca göre bünyesinde toplayabilen ya da geri iade edebilen alçıpan duvar nem dengesini de sağlamaktadır. alçıpan duvar

Montajının çabuk ve kolay olması sayesinde zamandan tasarruf eder kullandığınız alanda atmosferin rahatlamasını sağlamış olursunuz. İstenildiğinde aynı şekilde demonte edilebildiği için oldukça ergonomiktir ve istekler doğrultusunda alan daraltılabildiği gibi yeniden genişletilebilir de.

Ayrıca duvarlardaki kolon çıkıntıları ve düzgünce sıvanamamış yerleri de kapatarak pürüzsüz, temiz ve güzel bir görünüm kazanılmasına da olanak sağlar. Mekanların iç kısımlarında yalıtım istenildiğinde özellikle uygulanmak zorundadır ve ısı yalıtımı sayesinde hem kısa hem de uzun vadede oldukça ekonomik ısınabilme olanağı da sağlamaktadır.

Üstün bir ısı değeri sağlanabilmesinin yanında yangın izolasyon değerlerine uygunluğu ve ortamın nemine katkısı ile daha da kaliteli bir platform sunmakta ve tüm özelliklerinin bir arada olabilmesi ile de oldukça başarılı sonuçlar verebilmektedir.

Sadece standart ebatlarla sınırlı kalmayıp kişisel istekler doğrultusunda oval gibi kesimlere de olanak verir ve insan sağlığı parametrelerine uygunluk sağlayarak iç mekanlarda konforu, kaliteyi ve sağlığı bir arada sunar.

 

Bizden Haberler

picture

Ofis bölme sistemlerinde kalite ve ergonomi sunuyoruz. Ofisiniz için en uygun ortamları sunuyoruz.

picture

Ofis zemin kaplamalarımız ile sağlıklı ve tozdan uzak bir çalışma alanına kavuşun.

Ürünlerimiz

Ofis bölme sistemlerindeki 23 yıllık tecrübemiz ile hergün daha iyisini üretmeyi hedefliyoruz.

  • Şeffaf Bölme Sistemleri
  • Bölme Duvar Sistemleri
  • Seperatör Sistemleri
  • Alçıpan Bölme Duvar Sistemleri
  • Ofis Çalışma Sistemleri

Bize Ulaşın

Adres: Çamlıbel Cad. Fikri Sok. No:8 Pınar Mah. Maslak / İSTANBUL
Telefon: +(90) 212 286 32 33
Fax: +(90) 212 286 32 47
E-mail: info@ofis-bolmesistemleri.com